*HVĚZDNÁ BRÁNA*

Cameron Mitchell - fotky

23. července 2009 v 19:30 | zuzyk
ZDROJE O HVĚZDNÉ BRÁNĚ

21. července 2009 v 14:50 | zuzyk
ZDROJ ČTYŘI: stargate pro fanoušky

SG1 - 1. série - 1. díl Děti Bohů (část jedna a dvě)

21. července 2009 v 14:45 | zuzyk


část první


část druhá

děj:

Postavy: plukovník Jonathan "Jack" O'Neill (Richard Dean Anderson), dr. Daniel Jackson (Michael Shanks), kapitán Samantha Carterová (Amanda Tapping), Teal'c (Christopher Judge), generálmajor George Hammond (Don S. Davis), seržant Walter Harriman [Davis] (Gary Jones), major Samuels (Robert Wisden), major Charles Kawalsky (Jay Acovone), major Louis Ferretti (Brent Stait), Apophis (Peter Williams), Sha're/Amaunet (Vaitiare Bandera), Skaara/Klorel (Alexis Cruz), Warren (Colin Lawrence)
Planety: Abydos, Chulak
Kultury: Abydosané, Jaffové, Goa'uldi
Technologie/Zbraně: Blast Mark Five Bomb (BMFB), Field Remote Expenditionary Device (F.R.E.D.), iris, Dial Home Device (DHD), transportní kruhy, "ozbrojená ruka", tyčová zbraň, ha'tak

----
ačátek pilotního dvoudílu Stargate SG-1 s názvem Děti bohů (Children of the Gods) se odehrává rok po první misi na Abydos. Plukovník Jonathan "Jack" O'Neill, který po návratu z Abydosu odešel do výslužby, je opět povolán do aktivní služby poté, co hvězdnou bránou pronikne do velitelství stargate (SGC) skupina Jaffů vedená příslušníkem parazitické rasy Goa'uldů Apophisem. Ti napadnou ostrahu střežící bránu, unesou jednu ženu a ostatní členy ostrahy pobijí. Poté, co je O'Neill nucen prozradit, že dr. Jackson žije, je vyslán na Abydos, aby ho přivedl zpět. Tam se od Jacksona dovídá, že existují tisíce bran po celé galaxii.

Během O'Neillovy mise je Abydos napaden Apophisem, který projde bránou a unese Jacksonovu ženu Sha're (ve filmu se jmenovala Sha'uri) a jejího bratra Skaaru na Chulak, planetu Jaffů. O'Neill se se svými lidmi vydává na Chulak, aby je osvobodili. Zde však padnou do rukou Apophise. Nakonec se jim za pomoci Jaffy Teal'ca podaří uprchnout. Pro Sha're a Skaaru je však pozdě. Sha're se stala hostitelkou Apophisovy královny Amaunet (Amonet) a Skaara hostitelem Apophisova syna Klorela (jméno se dozvíme až v posledním díle 1. řady s názvem Within the Serpent's Grasp). Apophis společně se Sha're/Amaunet a Skaarou/Klorelem odcházejí bránou neznámo kam. O'Neill se s týmem vrací na Zemi.

Je rozhodnuto, že bude zformováno devět SG týmů (jejich počet v průběhu seriálu postupně narůstá), které budou mít za úkol prozkoumávat nové světy. Členy prvního SG týmu - SG-1 tvoří plukovník Jonathan "Jack" O'Neill, kapitán Samantha Carterová a dr. Daniel Jackson. V dalším díle (The Enemy Within) se k nim připojí ještě Jaffa Teal'c (Christopher Judge) a SG-1 tak bude kompletní. Celý program Stargate je přísně tajný. O jeho existenci ví pouze prezident a sbor náčelníků štábů. Velitelství hvězdné brány (SGC) je umístěno hluboko pod zemí v dolních patrech komplexu v hoře Cheyenne v Coloradu. V horních patrech tohoto zařízení se nachází NORAD. Šéfem Velitelství hvězdné brány (SGC) je generálmajor George Hammond (Don S. Davis).

----

HVĚZDNÁ BRÁNA

21. července 2009 v 14:12 | zuzyk

Hvězdná brána

Obrazek
Hvězdná brána je kruh, který má zhruba 6 m v průměru. Je vyrobena z naquadahu, zvláštního prvku, který se nachází na některých planetách. Brána se zdá být imunní k efektu stárnutí. Skládá se ze dvou kruhů.Vnější kruh je stacionární se sedmi zámky (chevrony), vnitřní kruh se otáčí a obsahuje 39 symbolů, 38 symbolů reprezentuje souhvězdí, 39. symbol je výchozí bod, který je pro každou bránu unikátní. Prvek, ze kterého je brána postavena, absorbuje energii přímo. Její vnitřní funkce tu energii přemění a nabíjejí rezervoáry podobné kondenzátorům. Ale vnitřní kruh se začne otáčet jen tehdy, když je rezerva energie dostatečná. Materiál brány je supravodič, absorbuje energii v mnoha formách - elektrickou, tepelnou, jadernou, solární. Fungování lze přirovnat k telefonu. Na zvláštním kruhovém zařízení - ovládacím panelu, tzv. DHD [Dial Home Device] se zadá adresa (SGC místo něj používá supervýkonný počítač, protože DHD v Gíze nebylo nalezeno). Adresa se skládá ze 7 symbolů. K určení polohy uvnitř trojrozměrného prostoru je potřeba šest symbolů a k určení směru je třeba sedmý symbol - výchozí bod. Při zadávání adresy se vnitřní kruh brány začne otáčet a zadávané symboly postupně zapadají do jednotlivých zámků, které se rozsvítí. Pokud zapadne všech sedm symbolů, což znamená, že brána na druhé straně je přístupná, dojde k výboji neutrinové energie a vytvoří se stabilní červí díra mezi oběma branami. Iluzi vody při aktivaci brány vytváří hranice červí díry tvořená kvantovými částicemi. Brána se dá otevřít nejen pomocí DHD nebo superpočítače, ale i manuálně, pokud je k dispozici dostatečný zdroj energie. Časové maximum, po které může být brána otevřena je 38 minut, poté se červí díra zhroutí. Při průchodu bránou dochází k molekulárnímu rozkladu hmoty, která se opět při výstupu druhou bránou rematerializuje do původní podoby. Cestování je jednosměrné. Jediné, co projde obousměrně jsou rádiové vlny.

Stargate

18. července 2009 v 13:19 | zuzyk
Miluju ten seriál :)

http://wiki.urbandead.com/images/8/8b/Stargate_SG-1_Season_8_Title.jpg

a kdo ještě sleduje Stargate SG1??
 
 

Reklama