příprava slohové práce - publicistický styl?? :D

7. června 2010 v 20:40 | zuzyk |  fejetony
Néé... Fejeton to fakt není, ale nevěděla jsem, kam to mám hodit noo :D
"Ničeho se nebojte," uklidňuje nás vedoucí oddělení Ing. Jaromír Kovařík. "Jenom podepíšete prohlášení o mlčenlivosti a můžete se dát do práce." I když to tak vypadá, nejedná se o nástup na místo v kanceláři FBI či CIA, ale "pouze" o odbornou praxi ve Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky.

Po nezbytných formalitách jsme se vypravili na prohlídku budovy VZP. "Zaklepeme a utečeme," žertovala před dveřmi ředitele Krajského pracoviště Zlín moje kolegyně a kamarádka ze školy Michaela. Vtípky uvolnily dosud velmi napjatou atmosféru. Také nervozita z neznámých míst, situací a lidí opadla. Hned po prvním kontaktu s lidmi z pracoviště jsme věděly, že následující tři týdny proběhnou bez velkých problémů.
Všechny kolegyně i kolegové byli velmi příjemní a ochotní.
Po celou dobu praxe jsme se věnovaly nejrůznější práci především s OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná). Třídění přehledů OSVČ, zakládání do příruční kartotéky či balení výpisů pro OSVČ jsou činnosti stereotypní a únavné, nicméně pan vedoucí nám v průběhu praxe zařídil několik přednášek v ekonomickém a správním oddělení, kde jsme byly obdarovány mnohostránkovými materiály, metodikami o povinnostech pojištěnců a plátců pojistného na zdravotní pojištění a brožurami.
Za nejvíce povedenou přednášku bych hodnotila tu u hlavní účetní v ekonomickém úseku. Kontace létaly vzduchem a z obsáhlosti účetní osnovy VZP se protáčely panenky. S odstupem času jsem si i zvykla na fakt, že teorie způsobů účtování, kterou se učíme ve škole má s praxí málo společného.
Druhou, velmi poučnou přednášku, jsme absolvovaly při kontrole jednoho ze zaměstnavatelů evidovaných u VZP jako plátci zdravotního pojištění za své zaměstnance. Dokonce jsme s kontrolou mohly aktivně pomáhat. Zarazilo mne množství nejrůznějšího "papírování", které se musí provést při kontrole firmy, která má pouze čtyři zaměstnance.
Praxi ve třetím ročníku shledávám jako velmi přínosnou. Osobně jsem velmi ráda, že jsem se dostala do VZP ČR, protože zde byli velmi ochotní lidé, kteří mi zodpověděli každý dotaz vyčerpávajícím způsobem. Především jsem nabyla nových znalostí z oblasti pojišťovnictví, kterému se na našem oboru ekonomického lycea nevěnuje pozornost.
 


Komentáře

2 Arion Arion | Web | 1. prosince 2013 v 9:15 | Reagovat

Rakousko je solidní alternativou pro sjezdové lyžování. Je to co by kamenem dohodil (ve srovnání např. s Itálií každopádně), ceny za skipasy bývají v pohodě a sjezdovky se počítají určitě k tomu nejlepšímu v Evropě.

3 Petercix Petercix | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 22:51 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama