Skokani světa: Kazuyoshi Funaki

21. ledna 2010 v 13:55 | zuzyk |  skoky-zajímavosti
6.1.2010 - 22:39 - zajímavosti - Zuzana Šumlanská


Kazyusoshi Funaki se narodil 27. dubna 1975 v japonské Yoichi. Během své kariéry se stal legendou a vzorem pro mnohé skokany nejen svými výkony, ale především nezaměnitelným stylem. Naopak Funakiho vzorem byl jiný japonský skokan a to Yukio Kasaya, který se zapsal do historie vítězstvím na středním můstku z olympijských her v Sapporu 1972.Funakiho skokanský styl
Svoji skokanskou kariéru Funaki odstartoval v jedenácti letech. Největších úspěchů pak dosáhl v 90. letech 20. století a vrcholem kariéry se staly olympijské hry v Naganu 1998. Ve dvaceti dvou letech se Funaki stal nejmladším členem japonského týmu na Hrách a získal dvě zlaté medaile z velkého můstku v týmovém i individuálním závodě a k tomu stříbrnou medaili ze středního můstku.


Innauer... Funaki a pak Loitzl

Po prvním kole individuálního závodu na velkém můstku v Naganu 98 figuroval Funaki na pátém místě, ale ve druhém kole předvedl skok 132,5 metrů. Při dojezdu, jakoby ani nevěřil svému úspěchu a k tomu navíc na světelné tabuli zasvítilo pět dvacítek za styl od rozhodčích. To se v minulosti povedlo pouze Tonimu Innauerovi a v nedávné době Wolfgangu Loitzlovi.

Olympiáda v Naganu byla zlomová a Funaki, i když poměrně mlád, se stal hrdinou a na další olympiádě v Salt Lake City mohl zastupoval Japonsko na slavnostním zahajovacím ceremoniálu.


Funakiho druhé kolo na Olympiádě v Naganu 98 - 5x 20 bodů od
rozhodčích
- youtube.com


Funaki v číslech a datech

Světový pohár

První vítězství v SP: 10.12.1994 Planica
Vítězství v SP: 14
V sezóně 1997/1998 dosáhl v celkovém hodnocení SP nejlepšího výsledku - druhého místa.

Turné čtyř můstků

Vítěz z roku 1997/1998

Mistrovstí světa

Tři stříbrné medaile, dvě z Ramsau 1999 z týmového i indiv. závodu, jedna z Val di Fiemme 2003, týmový závod

MS v letech na lyžích

Zlatá medaile z Oberstdorfu 1998

Olympijské hry

Dvě zlaté medaile z Nagana 1998, týmový a individuální závod na velkém můstku
Stříbrná medaile z Nagana 1998

V současné době žije Funaki ve Slovinsku.

Zdroj: wikipedia.org, vancouver2010.com
 


Komentáře

1 OQ OQ | Web | 18. září 2017 v 19:31 | Reagovat

Mezi příznivci lyžování z ČR se řadí Val di Fiemme k jednomu z nejoblíbenějších středisek Itálie. Významným důvodem určitě bude příznivá cenová hladina. Jednotný skipas osahuje čtyřku areálů Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia a Passo Rolle. Ty tvoří ideální směs obtížností. Vedle dominujících červeně značených tratí nechybí i mírné pohodové cvičné svahy a ani strmé černé tratě.http://val-di-fiemme.wikidot.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama